Brněnský MugaCup ’19

20. 10. 2019

Dvacátého dne měsíce října křížení šinajů v mukách závodních se konalo, tentokráte ve všemi velebeném městě, Brno nazývaném, v turnaji MugaCup proslaveným. Výprava dvoučlenná, z hlav Matyáše a Sebastiana složená, patřičně nějaké ty hlavy jiné mečem svým poměřila. Tolik historické okénko. 🙂

Matyáš poprvé nastoupil do závodu národního poháru, a to hnedle ve 2 kategoriích. V juniorech postoupil ze skupiny a byl vyřazen až v KO. Na svůj první start předvedl velice zdařilý výkon, ale bylo to spíše kolo rozehřívací. Ve smíšené kategorii postoupil z prvního místa skupiny, kde rozdával meny jak na běžícím pásu. V prvním kole KO zahájil tak pěkným menem, že ze samého okouzlení, a díky vetší zkušenosti soupeře, následně dva meny dopadly na jeho hlavu. Zkušenost nabrána, což je nemalý příspěvek, který si z turnaje odváží.

Sebastian po rozhodcovském mávání hned naskočil do bógu a ve skupině ještě nebyl plně soustředěn. Postup z druhého místa nebyl ideální, hlavně kvůli menší bonifikaci do zebřičku NP. To napravil v KO, kde postoupil přes prvního soupeře a zastaven byl až jedním ostrým mužem z Bíliny. Nakonec tedy nějaké ty body ještě nabral a šance na postup na MČR zůstává.
Těšíme se, že po skončení nemocemi a pracovními povinnostmi zatížené sezóny vyrazíme reprezentovat ve větším počtu. Nicméně užili jsme si i „párové repre“.