Svatováclavská mezinárodní kendovačka aneb po roce opět na Toru Giga

28. 09. 2019

V sobotu 28. září se na pražskou Julisku z našeho klubu vydali čtyři závodníci ze tří kategorií a jeden doprovod – podporovatel, pro nějž to byla zážitková premiéra.
Matyáš odstartoval svou premiéru v juniorské kategorii postupem z poolu. Zastaven byl v prvním kole KO, avšak předvedl své zlepšení získané intenzívním tréninkem. Ipony byly na dosah, udělal nám velkou radost. Pár iponů rozdal alespoň v mužské kategorii, kde byl taktéž zastaven až v 1. kole KO.
Petr do své kategorie nastoupil jako běsnící býk. Nepřekonatelného soupeře potkal až před branami semifinále. V mužské kategorii už nezbylo tolik sil. I když Petr ze skupiny nepostoupil, soupeři na něj jistě jen tak nezapomenou. Minimálně než jim v hlavách odezní jeho hromový kiai.
Jak už je dobrým zvykem, Sebastian měl ve skupině alespoň jeden 6. Dan z Japonska. Třicetivteřinový zápas si dle svých slov užil, jen vůbec nevěděl, odkud ty ipony dostal. Reputaci si napravil na bojovníku ze Slovenska, kterého vyprovodil v krásném tempu dvěma ipony. V KO byl pak po dlouhém prodloužení nakonec vyřazen (zřejmě málo kakarikeika).
Lukáš se ve skupině pěkně rozehrál 4 meny, nasazený KO zápas s přehledem vyhrál. Zastavil ho až londýnský JK v osmifinále.
Všichni kluboví reprezentanti předvedli moc hezké kendo, reiho i přístup ke cvičení. Odměnou jsou jim nove zkušenosti. Každý si zabojoval alespoň jeden zápas proti někomu ze zahraničí, což je skvělá příležitost, jak nahlédnout své cvičení a posunout se dál.
Závěrem patří díky doprovodu v osobě Vladimíra. Byly to jeho první kendo závody, vydržel až do konce a ještě všechny znavené závodníky odvezl domu.

Zde mnoho fotek rozličných od Vládi Kuzby