Novinky

Seminář Kendó a Mini Muga Cup Brno

09. – 10. 03. 2019

Tento víkend jsme vyrazili směr jihomoravský kraj, do Brna, do tělocvičny v ZŠ Novodvorská, kde Kuba Šmerda společně s kolegy z klubu Seishinkan tradičně se začínajícím jarem připravuje seminář a turnaj pro dětské a juniorské kategorie. Máme k tomuto místu srdeční vztah, protože Brno, to je potěcha těla i ducha kendistického.

Sobotní program se zaměřil na seminář s tématem výkladu bojových technik a cvičení, který znovu skvěle vedl Tomáš Kyncl (Kensei dojo a též technický ředitel ČFK).

Všechna témata pak měla v podvečer své vyvrcholení v podobě zkoušek na technické stupně kjú. Nebudeme napínat: všichni naši kluci úspěšně zkoušky složili! František a Daniel 6.kjú, Jan (Sedláček) 5.kjú, Filip 4.kjú, Matyáš 3.kjú a Jan (Svoboda) 1.kjú. Gratulujeme!

Protože nejen sportem živ je člověk, večer jsme zakončili společně chutnou krmí a pitivem rozličným. Tímto zdravíme, za ta léte již spřátelený, personál restaurace TimeOut a děkujeme za milé prostředí a pochopení pozdních příchodů k reservovaným stolům.

Nedělní část programu zahrnovala souběžné akce dvě: Mini Muga Cup dětských a juniorských kategorií (+ kdokoliv smíšená do 1.kjú) a jako doplněk pak školení rozhodčích (teorie a posléze i praxe), které vedl Jindřich Ziegelheim.

Pokud jste sledovali “HOTnews” na naší Facebook stránce, už víte, jaká potěšení nám brněnský turnaj poskytnul.

Starší žáci: Filip se z poolu probojoval až těsně před semifinále a za svůj výkon byl odměněn cenou za nejlepšího bojového ducha (BFS). František sice nepostoupil z poolu, ale všem ukázal, že výrazně zlepšuje svůj výkon a zkušenosti.

Dorostenci: Matyáš, se svým stále se zlepšujícím výkonem, byl odměněn dalším oceněním BFS a Daniel poprvé výrazněji zasáhnul na svém třetím turnaji do soubojů tak, že svou účastí v semifinále obsadil krásné třetí místo.

Junioři: Jenda je ve formě a vybojoval v semifinále krásné bronzové třetí místo.

Pozdně odpolední klání kategorie smíšené do 1.kjú přineslo vskutku velkou podívanou!
Honza, na svém vůbec prvním turnaji, bojoval srdnatě. Sice nepostoupil z poolu, ale získal velice cenné zkušenosti, které využije v dalším cvičení a  reprezentaci.
Matyáš prošel KO systémem až k příčce těsně před semifinále a potvrdil svou zlepšující se formu velkého bojovníka.
A nakonec Jenda – nezadržitelně od poolu přes KO systém nadělil vítězné ipony svým protivníkům a jeho úsilí bylo korunováno po zásluze příčkou nejvyšší. Takže k bronzu přidal ještě zlaté první místo.

Všem klukům za předvedené výkony děkujeme a gratulujeme k dosaženým výsledkům a oceněním!

Mistrovství České republiky v Kendó, Olomouc 2019

17. 02. 2019

Celoroční snaha, píle a tréninkový pot nám přinesly  možnost zúčastnit se českého mistrovství. Pro náš menší klub je už samotná účast našich členů vlastně výhrou …

Kvalifikovali se Lukáš ve smíšené kategorii a Honza v kategorii juniorské a smíšené zároveň. Letos poprvé jsme se konečně také dočkali okamžiku důležitého pro náš klub jako celek – postavili jsme vlastní malý DreamTeam …  Lukáše a Honzu doplnil ještě Sebastian, Martin a Matyáš.

Tým zůstal skryt v pavouku, ale kluci rozdali pěkných pár iponů. Posbírali cenné zkušenosti na další týmové výpravy. Honza v individuálních kategoriích bohužel nedosáhl na vyšší pozice, ale klub reprezentoval se ctí.

Lukášovi se dařilo z naší expediční výpravy nejvíce – po skvělých zápasech dosáhnul na třetí místo a náš klub tak má ve svých řadách bronzového medailistu.

Všem klukům blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Fotky MČR

Otevřený trénink české reprezentace v Olomouci

16. 02. 2019

Tento víkend jsme věnovali mimořádné události – účasti na mistrovství ČR. Příprava na něj však začala již dnes, v sobotu. V Olomouci totiž trénovala reprezentace ČR a uspořádala jej jako “otevřený”. Organizátoři umožnili účast i dalším kendistům na tréninku, který vedl Hayato Sakurai.

Trénink ve fotografiích – klikněte tu …

… a jak to na tréninku frčí (video) zde

Evropa trénuje v Budapešti!

26. 01. 2019

 

 

 

 

Tento víkend se schází v maďarské Budapešti reprezentační týmy z celé Evropy na “repre-kempu”.

Dny plné shiai jsou náročné, ale na to jsou kluci z české repre zvyklí. Z našeho klubu se účastní v repre jeden z nejzkušenějších, Lukáš.
Držíme palce a hlavně se nezranit, letos nás toho opět hodně čeká …

 

Vánoční trénink s rodiči a přáteli No.3

14.  12. 2018

Vánoční trénink speciál se pro nás stal již tradiční součástí našeho klubového života. Na konci roku se hodí trochu se zastavit, potěšit sebe i své blízké a strávit společně pár chvil společnou zábavou.

Proto při tomto setkání chceme nejen ukázat jak to klukům jde, co se naučili, ale hlavně umožnit našim nejbližším  a kamarádům, aby si sami zkusili, jakpak to Kendó funguje, když už o tom celý rok mluvíme, dvakrát za týden kendista zmizí na trénink a použit, propocen a zmožen se vrací zase domů.

Takže všichni měli možnost zkusit si to od rozcvičky až po jigeiko. Skvělá atmosféra nám všem byla odměnou.

Poděkovali jsme našim rodinám za příznivé zázemí a oporu, také našim sponzorům a podporovatelům nejen za podporu finanční, ale i za poskytnutou radu a názor či přiloženou ruku k dílu.

Přejeme všem krásné a požehnané vánoční svátky a úspěšný a zdravotně nezávadný nový rok 2019!

Kompletní fotodokumentace

A zde je několik speciálních instruktážních videí … 😉

The Faces of Kendo in Japan

24. 11. 2018

Zaujal nás tento krátký mini-dokument o Kendó v Japonsku. Stojí určitě za chvilku i Vaší pozornosti.

… a pustíte si jej zde …

Naše děti cvičí v novém vybavení

09. 11. 2018

Dnešní trénink voněl novotou. Díky milé a dlouhodobé podpoře našich sponzorů jsme mohli pořídit pro všechny naše dětské členy fungl nová bógu ze zahraničí. Máme všichni velkou radost, protože nové vybavení dětem při cvičení přináší vyšší pohodlí a především ochranu.

Děkujeme společnostem XANADU a.s. a ČEVAK a.s. za podporu finanční. Další velikánský dík patří i mediálně podporující  VISUAL ARTS a pak kamarádovi Robertovi, jež nám poskytuje svou osobní podporu přímo z Japonska.

Děti cvičí v nové zbroji

Hledáme cesty

02. 11. 2018

Kendó je bytostně spjato se samuraji, jejich a japonskou historií, kulturou.
Kendó je měření sil těla a ducha.
Kendó je krásný a přitažlivý sport.

To vše ale není nikterak v rozporu s dobou moderní a jejími technologiemi. Hledáme cesty a někdy je dobré na vše se PODÍVAT SHORA.

Proto zde je malá ochutnávka toho, co natočil náš kamarád Martin a čeho bychom Vám rádi příště ukázali více.

Letíme …

Brněnská radost aneb Muga Cup je náš hit!

20. – 21. 10. 2018

O uplynulém víkendu jsme se v početném zastoupení účastnili našeho oblíbeného turnaje, který v Brně pořádá klub Seishinkan –
Brněnský podzimní turnaj a Muga Cup.
V soboru dopoledne byly na programu kategorie žáků a dorostenců.  Za klub jako první nastoupil Filip v kategorii mladší žáci a po krátkém čase padla další zlatá. Dalším bojovníkem byl František, který si prožil první skutečné souboje, a i když z poolu nepostoupil, odnesl si zkušenosti a vskutku nový zážitek. Dan postoupil ze svého poolu, ve vyřazovací části pak ukončil svou misi druhým zápasem; odnáší si body a zkušenost, další turnajový pokrok. Za nasazení a bojovný duch si zaslouženě odvezl ocenění BFS. Nu a na závěr nastoupil Matyáš. Ten zabojoval nejen se soupeři, ale především sám se sebou. Prolomil pomyslnou hranici a svou kategorii dorostenci poprvé vyhrál. Radostný úspěch!
Odpolední část byla určena klání týmů. Letos jsme měli poprvé sílu postavit dva týmy – Kusanagi A (Lukáš, Sebastian, Honza) a Kusanagi B (Martin, Maty, Dan). Takže všichni, kdo podle věku mohli, zapojili se i do reprezentace týmové. Další příležitost, jak získat nové zkušenosti z bojové taktiky. B-tým sice nepostoupil ze skupiny, ale ostudu neudělal. Naopak! Všichni srdnatě bojovali a padlo několik krásných iponů. Především skvěle se prosadil hned na svém prvním reprezentačním výjezdu Martin, který nadělil soupeřům několik výtečných zásahů oceněných ipony. A-tým proběhnul vítězně svým poolem a v KO soubojích prošel přes tři kola až k bronzové odměně. Ba co víc – Lukáš svým nasazením přesvědčil natolik, že odměnou mu bylo další ocenění BFS.
Nedělní část zahrnovala soutěže zbývajících kategorií – juniorů, žen a smíšenou. I tento den nám byl bojový duch nakloněn svou přízní.
juniorech, soustředěným a vysoce kvalitním výkonem, si Honza vybojoval bronz. Jeho výkon byl navíc oceněn dalším BFS, což je radost dvojnásob.
Kategorie smíšená pak byla zážitkem veskrze intenzívním! Honza, Sebastian i Lukáš s přehledem a pod kontrolou vyhráli své pooly. Honza v KO systému ukončil svůj postup ve třetím kole, Sebastian pak ve čtvrtém. Lukáš však svou jízdu dovedl až do finále, kde (se ctí však) podlehl japonci Sakuraiovi. Lukáš tak celou víkendovou klubovou kolekci doplnil posledním druhem cenného kovu – stříbrem.
Celé naší výpravě děkujeme za skvělou reprezentaci a výkony a oceněným gratulujeme!

Úterní matematika v HCP

16.10.2018

Taková malá matematika na našem úterním působišti:
Kolik je (3×3)+1?

No přece = 9 pokročilých bojovníků v bógu a 1 začínající talent navíc !

Intenzivně trénujeme na víkendové klání v Brně. Časně ráno v sobotu vyrážíme na náš oblíbený Muga Cup. Držte nám palce.

Jukněte na několik fotek zde …