Novinky

Sacuki Cup Praha v 18. vydání

08. – 09. 06. 2019

O víkendu 8. – 9. června proběhl již 18. ročník pražského turnaje Sacuki cup.

Sobotního semináře se zúčastnil Petr Březina, který ho večer zakončil úspěšným složením zkoušek na 1.kyu. Za předvedené cvičení obdržel pochvalu členů komise, rádi se ke gratulaci s velkým potěšením připojujeme!

V neděli nastoupila na turnaj naše jednohlavá výprava v osobě Sebastiana Mráze. Účast na turnaji byla vskutku mezinárodní, celkem přes 60 kendistů z 11 zemí světa. Sebastian po náročných soubojích postoupil ze skupiny, bohužel však hned v prvním kole byl jeho postup do dalších bojů zastaven. I tak to byl příjemný den plny hezkých soubojů a výborné atmosféry.

Děkujeme oběma za reprezentaci!

Krátká fotoreportáž zde

Mistrovství Evropy 2019, Bělehrad, Srbsko

24. – 26. 05. 2019

Ve dnech 24. až 26. května se do srbského Bělehradu sjede špička evropského Kendó. A to na nic menšího, než je Mistrovství Evropy Kendó 2019.
Náš klub má v české repre svého zástupce, Lukáše Laibrta.
Všem držíme palce a přejeme úspěch!

Informace o české reprezentaci můžete získat zde:
ČFK – REPRE

A podívat se do Bělehradu na ME2019 můžete také:
WEB EKC 2019

 

Tuplovaná návštěva na Sokolské

26.04.2019

Na dnešním tréninku jsme měli to potěšení přivítat dva hosty, kteří se u nás zastavili po cestě z daleka – Roberta Janovského a Honzu Cílka.
Děkujeme za předané cenné zkušenosti a rady pro další cvičení.

Je libo fotky … ?

… nebo pohyblivý obrázek … ?

Když Praha, tak technická – Technika Cup

30. 03. 2019

Minulý víkend se konal (netradičně) pouze dospělácký výjezd na závody do Prahy na Technika cup. Byly vypsány hned čtyři kategorie, přičemž naši borci závodili v kategorii kyu a kategorii smíšené.

V kyu se první ipponový zářez podařil Honzovi Sedláčkovi, který postoupil ze skupiny a vypadl až v KO systému. Stejně tak Martin Bartoš vyšel ze své skupiny do dalších bojů, načež byl v KO vyřazen pozdějším vítězem této kategorie.

Do smíšené pak, kromě Honzy a Martina, nastoupil i Lukáš a Sebastian. Honza Sedláček bojoval statečně (i s opuchlou ruku), ale na postup to bohužel nestačilo. Zato Martin se svým přemožitelem z kyu kategorie srovnal skóre a vypadl až v prvním kole KO po náročném prodloužení.
Sebastian i Lukáš, po celodenním mávání rozhodčími praporky, postoupili ze svých poolů, prošli přes první kolo KO, avšak i přes hezký výkon oba vypadli s členy reprezentace v 2. kole KO.

Celkově byla na turnaji příjemná atmosféra i díky rychlému průběhu, za což patří velký dík organizátorům i dostatečnému počtu rozhodčích. Po cestě zpět jsme si dopřáli dobrou baštu, abychom i příště dlouho vydrželi. Teď už nezbývá než těšit na další turnaj, kterému ale bude předcházet dřina na trénincích, aby to příště bylo ještě lepší.

Seminář Kendó a Mini Muga Cup Brno

09. – 10. 03. 2019

Tento víkend jsme vyrazili směr jihomoravský kraj, do Brna, do tělocvičny v ZŠ Novodvorská, kde Kuba Šmerda společně s kolegy z klubu Seishinkan tradičně se začínajícím jarem připravuje seminář a turnaj pro dětské a juniorské kategorie. Máme k tomuto místu srdeční vztah, protože Brno, to je potěcha těla i ducha kendistického.

Sobotní program se zaměřil na seminář s tématem výkladu bojových technik a cvičení, který znovu skvěle vedl Tomáš Kyncl (Kensei dojo a též technický ředitel ČFK).

Všechna témata pak měla v podvečer své vyvrcholení v podobě zkoušek na technické stupně kjú. Nebudeme napínat: všichni naši kluci úspěšně zkoušky složili! František a Daniel 6.kjú, Jan (Sedláček) 5.kjú, Filip 4.kjú, Matyáš 3.kjú a Jan (Svoboda) 1.kjú. Gratulujeme!

Protože nejen sportem živ je člověk, večer jsme zakončili společně chutnou krmí a pitivem rozličným. Tímto zdravíme, za ta léte již spřátelený, personál restaurace TimeOut a děkujeme za milé prostředí a pochopení pozdních příchodů k reservovaným stolům.

Nedělní část programu zahrnovala souběžné akce dvě: Mini Muga Cup dětských a juniorských kategorií (+ kdokoliv smíšená do 1.kjú) a jako doplněk pak školení rozhodčích (teorie a posléze i praxe), které vedl Jindřich Ziegelheim.

Pokud jste sledovali “HOTnews” na naší Facebook stránce, už víte, jaká potěšení nám brněnský turnaj poskytnul.

Starší žáci: Filip se z poolu probojoval až těsně před semifinále a za svůj výkon byl odměněn cenou za nejlepšího bojového ducha (BFS). František sice nepostoupil z poolu, ale všem ukázal, že výrazně zlepšuje svůj výkon a zkušenosti.

Dorostenci: Matyáš, se svým stále se zlepšujícím výkonem, byl odměněn dalším oceněním BFS a Daniel poprvé výrazněji zasáhnul na svém třetím turnaji do soubojů tak, že svou účastí v semifinále obsadil krásné třetí místo.

Junioři: Jenda je ve formě a vybojoval v semifinále krásné bronzové třetí místo.

Pozdně odpolední klání kategorie smíšené do 1.kjú přineslo vskutku velkou podívanou!
Honza, na svém vůbec prvním turnaji, bojoval srdnatě. Sice nepostoupil z poolu, ale získal velice cenné zkušenosti, které využije v dalším cvičení a  reprezentaci.
Matyáš prošel KO systémem až k příčce těsně před semifinále a potvrdil svou zlepšující se formu velkého bojovníka.
A nakonec Jenda – nezadržitelně od poolu přes KO systém nadělil vítězné ipony svým protivníkům a jeho úsilí bylo korunováno po zásluze příčkou nejvyšší. Takže k bronzu přidal ještě zlaté první místo.

Všem klukům za předvedené výkony děkujeme a gratulujeme k dosaženým výsledkům a oceněním!

Mistrovství České republiky v Kendó, Olomouc 2019

17. 02. 2019

Celoroční snaha, píle a tréninkový pot nám přinesly  možnost zúčastnit se českého mistrovství. Pro náš menší klub je už samotná účast našich členů vlastně výhrou …

Kvalifikovali se Lukáš ve smíšené kategorii a Honza v kategorii juniorské a smíšené zároveň. Letos poprvé jsme se konečně také dočkali okamžiku důležitého pro náš klub jako celek – postavili jsme vlastní malý DreamTeam …  Lukáše a Honzu doplnil ještě Sebastian, Martin a Matyáš.

Tým zůstal skryt v pavouku, ale kluci rozdali pěkných pár iponů. Posbírali cenné zkušenosti na další týmové výpravy. Honza v individuálních kategoriích bohužel nedosáhl na vyšší pozice, ale klub reprezentoval se ctí.

Lukášovi se dařilo z naší expediční výpravy nejvíce – po skvělých zápasech dosáhnul na třetí místo a náš klub tak má ve svých řadách bronzového medailistu.

Všem klukům blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Fotky MČR

Otevřený trénink české reprezentace v Olomouci

16. 02. 2019

Tento víkend jsme věnovali mimořádné události – účasti na mistrovství ČR. Příprava na něj však začala již dnes, v sobotu. V Olomouci totiž trénovala reprezentace ČR a uspořádala jej jako “otevřený”. Organizátoři umožnili účast i dalším kendistům na tréninku, který vedl Hayato Sakurai.

Trénink ve fotografiích – klikněte tu …

… a jak to na tréninku frčí (video) zde

Evropa trénuje v Budapešti!

26. 01. 2019

 

 

 

 

Tento víkend se schází v maďarské Budapešti reprezentační týmy z celé Evropy na “repre-kempu”.

Dny plné shiai jsou náročné, ale na to jsou kluci z české repre zvyklí. Z našeho klubu se účastní v repre jeden z nejzkušenějších, Lukáš.
Držíme palce a hlavně se nezranit, letos nás toho opět hodně čeká …

 

Vánoční trénink s rodiči a přáteli No.3

14.  12. 2018

Vánoční trénink speciál se pro nás stal již tradiční součástí našeho klubového života. Na konci roku se hodí trochu se zastavit, potěšit sebe i své blízké a strávit společně pár chvil společnou zábavou.

Proto při tomto setkání chceme nejen ukázat jak to klukům jde, co se naučili, ale hlavně umožnit našim nejbližším  a kamarádům, aby si sami zkusili, jakpak to Kendó funguje, když už o tom celý rok mluvíme, dvakrát za týden kendista zmizí na trénink a použit, propocen a zmožen se vrací zase domů.

Takže všichni měli možnost zkusit si to od rozcvičky až po jigeiko. Skvělá atmosféra nám všem byla odměnou.

Poděkovali jsme našim rodinám za příznivé zázemí a oporu, také našim sponzorům a podporovatelům nejen za podporu finanční, ale i za poskytnutou radu a názor či přiloženou ruku k dílu.

Přejeme všem krásné a požehnané vánoční svátky a úspěšný a zdravotně nezávadný nový rok 2019!

Kompletní fotodokumentace

A zde je několik speciálních instruktážních videí … 😉

The Faces of Kendo in Japan

24. 11. 2018

Zaujal nás tento krátký mini-dokument o Kendó v Japonsku. Stojí určitě za chvilku i Vaší pozornosti.

… a pustíte si jej zde …