Novinky

Mistrovství Evropy 2019, Bělehrad, Srbsko

24. – 26. 05. 2019

Ve dnech 24. až 26. května se do srbského Bělehradu sjede špička evropského Kendó. A to na nic menšího, než je Mistrovství Evropy Kendó 2019.
Náš klub má v české repre svého zástupce, Lukáše Laibrta.
Všem držíme palce a přejeme úspěch!

Informace o české reprezentaci můžete získat zde:
ČFK – REPRE

A podívat se do Bělehradu na ME2019 můžete také:
WEB EKC 2019

 

Tuplovaná návštěva na Sokolské

26.04.2019

Na dnešním tréninku jsme měli to potěšení přivítat dva hosty, kteří se u nás zastavili po cestě z daleka – Roberta Janovského a Honzu Cílka.
Děkujeme za předané cenné zkušenosti a rady pro další cvičení.

Je libo fotky … ?

… nebo pohyblivý obrázek … ?

Když Praha, tak technická – Technika Cup

30. 03. 2019

Minulý víkend se konal (netradičně) pouze dospělácký výjezd na závody do Prahy na Technika cup. Byly vypsány hned čtyři kategorie, přičemž naši borci závodili v kategorii kyu a kategorii smíšené.

V kyu se první ipponový zářez podařil Honzovi Sedláčkovi, který postoupil ze skupiny a vypadl až v KO systému. Stejně tak Martin Bartoš vyšel ze své skupiny do dalších bojů, načež byl v KO vyřazen pozdějším vítězem této kategorie.

Do smíšené pak, kromě Honzy a Martina, nastoupil i Lukáš a Sebastian. Honza Sedláček bojoval statečně (i s opuchlou ruku), ale na postup to bohužel nestačilo. Zato Martin se svým přemožitelem z kyu kategorie srovnal skóre a vypadl až v prvním kole KO po náročném prodloužení.
Sebastian i Lukáš, po celodenním mávání rozhodčími praporky, postoupili ze svých poolů, prošli přes první kolo KO, avšak i přes hezký výkon oba vypadli s členy reprezentace v 2. kole KO.

Celkově byla na turnaji příjemná atmosféra i díky rychlému průběhu, za což patří velký dík organizátorům i dostatečnému počtu rozhodčích. Po cestě zpět jsme si dopřáli dobrou baštu, abychom i příště dlouho vydrželi. Teď už nezbývá než těšit na další turnaj, kterému ale bude předcházet dřina na trénincích, aby to příště bylo ještě lepší.

Seminář Kendó a Mini Muga Cup Brno

09. – 10. 03. 2019

Tento víkend jsme vyrazili směr jihomoravský kraj, do Brna, do tělocvičny v ZŠ Novodvorská, kde Kuba Šmerda společně s kolegy z klubu Seishinkan tradičně se začínajícím jarem připravuje seminář a turnaj pro dětské a juniorské kategorie. Máme k tomuto místu srdeční vztah, protože Brno, to je potěcha těla i ducha kendistického.

Sobotní program se zaměřil na seminář s tématem výkladu bojových technik a cvičení, který znovu skvěle vedl Tomáš Kyncl (Kensei dojo a též technický ředitel ČFK).

Všechna témata pak měla v podvečer své vyvrcholení v podobě zkoušek na technické stupně kjú. Nebudeme napínat: všichni naši kluci úspěšně zkoušky složili! František a Daniel 6.kjú, Jan (Sedláček) 5.kjú, Filip 4.kjú, Matyáš 3.kjú a Jan (Svoboda) 1.kjú. Gratulujeme!

Protože nejen sportem živ je člověk, večer jsme zakončili společně chutnou krmí a pitivem rozličným. Tímto zdravíme, za ta léte již spřátelený, personál restaurace TimeOut a děkujeme za milé prostředí a pochopení pozdních příchodů k reservovaným stolům.

Nedělní část programu zahrnovala souběžné akce dvě: Mini Muga Cup dětských a juniorských kategorií (+ kdokoliv smíšená do 1.kjú) a jako doplněk pak školení rozhodčích (teorie a posléze i praxe), které vedl Jindřich Ziegelheim.

Pokud jste sledovali “HOTnews” na naší Facebook stránce, už víte, jaká potěšení nám brněnský turnaj poskytnul.

Starší žáci: Filip se z poolu probojoval až těsně před semifinále a za svůj výkon byl odměněn cenou za nejlepšího bojového ducha (BFS). František sice nepostoupil z poolu, ale všem ukázal, že výrazně zlepšuje svůj výkon a zkušenosti.

Dorostenci: Matyáš, se svým stále se zlepšujícím výkonem, byl odměněn dalším oceněním BFS a Daniel poprvé výrazněji zasáhnul na svém třetím turnaji do soubojů tak, že svou účastí v semifinále obsadil krásné třetí místo.

Junioři: Jenda je ve formě a vybojoval v semifinále krásné bronzové třetí místo.

Pozdně odpolední klání kategorie smíšené do 1.kjú přineslo vskutku velkou podívanou!
Honza, na svém vůbec prvním turnaji, bojoval srdnatě. Sice nepostoupil z poolu, ale získal velice cenné zkušenosti, které využije v dalším cvičení a  reprezentaci.
Matyáš prošel KO systémem až k příčce těsně před semifinále a potvrdil svou zlepšující se formu velkého bojovníka.
A nakonec Jenda – nezadržitelně od poolu přes KO systém nadělil vítězné ipony svým protivníkům a jeho úsilí bylo korunováno po zásluze příčkou nejvyšší. Takže k bronzu přidal ještě zlaté první místo.

Všem klukům za předvedené výkony děkujeme a gratulujeme k dosaženým výsledkům a oceněním!

Mistrovství České republiky v Kendó, Olomouc 2019

17. 02. 2019

Celoroční snaha, píle a tréninkový pot nám přinesly  možnost zúčastnit se českého mistrovství. Pro náš menší klub je už samotná účast našich členů vlastně výhrou …

Kvalifikovali se Lukáš ve smíšené kategorii a Honza v kategorii juniorské a smíšené zároveň. Letos poprvé jsme se konečně také dočkali okamžiku důležitého pro náš klub jako celek – postavili jsme vlastní malý DreamTeam …  Lukáše a Honzu doplnil ještě Sebastian, Martin a Matyáš.

Tým zůstal skryt v pavouku, ale kluci rozdali pěkných pár iponů. Posbírali cenné zkušenosti na další týmové výpravy. Honza v individuálních kategoriích bohužel nedosáhl na vyšší pozice, ale klub reprezentoval se ctí.

Lukášovi se dařilo z naší expediční výpravy nejvíce – po skvělých zápasech dosáhnul na třetí místo a náš klub tak má ve svých řadách bronzového medailistu.

Všem klukům blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Fotky MČR

Otevřený trénink české reprezentace v Olomouci

16. 02. 2019

Tento víkend jsme věnovali mimořádné události – účasti na mistrovství ČR. Příprava na něj však začala již dnes, v sobotu. V Olomouci totiž trénovala reprezentace ČR a uspořádala jej jako “otevřený”. Organizátoři umožnili účast i dalším kendistům na tréninku, který vedl Hayato Sakurai.

Trénink ve fotografiích – klikněte tu …

… a jak to na tréninku frčí (video) zde

Evropa trénuje v Budapešti!

26. 01. 2019

 

 

 

 

Tento víkend se schází v maďarské Budapešti reprezentační týmy z celé Evropy na “repre-kempu”.

Dny plné shiai jsou náročné, ale na to jsou kluci z české repre zvyklí. Z našeho klubu se účastní v repre jeden z nejzkušenějších, Lukáš.
Držíme palce a hlavně se nezranit, letos nás toho opět hodně čeká …

 

Vánoční trénink s rodiči a přáteli No.3

14.  12. 2018

Vánoční trénink speciál se pro nás stal již tradiční součástí našeho klubového života. Na konci roku se hodí trochu se zastavit, potěšit sebe i své blízké a strávit společně pár chvil společnou zábavou.

Proto při tomto setkání chceme nejen ukázat jak to klukům jde, co se naučili, ale hlavně umožnit našim nejbližším  a kamarádům, aby si sami zkusili, jakpak to Kendó funguje, když už o tom celý rok mluvíme, dvakrát za týden kendista zmizí na trénink a použit, propocen a zmožen se vrací zase domů.

Takže všichni měli možnost zkusit si to od rozcvičky až po jigeiko. Skvělá atmosféra nám všem byla odměnou.

Poděkovali jsme našim rodinám za příznivé zázemí a oporu, také našim sponzorům a podporovatelům nejen za podporu finanční, ale i za poskytnutou radu a názor či přiloženou ruku k dílu.

Přejeme všem krásné a požehnané vánoční svátky a úspěšný a zdravotně nezávadný nový rok 2019!

Kompletní fotodokumentace

A zde je několik speciálních instruktážních videí … 😉

The Faces of Kendo in Japan

24. 11. 2018

Zaujal nás tento krátký mini-dokument o Kendó v Japonsku. Stojí určitě za chvilku i Vaší pozornosti.

… a pustíte si jej zde …

Naše děti cvičí v novém vybavení

09. 11. 2018

Dnešní trénink voněl novotou. Díky milé a dlouhodobé podpoře našich sponzorů jsme mohli pořídit pro všechny naše dětské členy fungl nová bógu ze zahraničí. Máme všichni velkou radost, protože nové vybavení dětem při cvičení přináší vyšší pohodlí a především ochranu.

Děkujeme společnostem XANADU a.s. a ČEVAK a.s. za podporu finanční. Další velikánský dík patří i mediálně podporující  VISUAL ARTS a pak kamarádovi Robertovi, jež nám poskytuje svou osobní podporu přímo z Japonska.

Děti cvičí v nové zbroji