Novinky

MINAZUKI SEMINÁŘ A TURNAJ OSTRAVSKÝ KAHAN 2023

25. 6. 2023

24. – 25. června 2023 byl Lukáš Laibrt ve Frýdku Místku.

• Byl pozván k vedení semináře Minazuki 2023. Seminář byl věnován kihonu a waza.
• Byl jmenován hlavním rozhodčím pro turnaj Ostravský kahan 2023.

Další členové výpravy byli: Blažek, Cibulka, Klor.

Na sobotní seminář navázal nedělní turnaj pojmenovaný Ostravský kahan, ve kterém vybojovali:

🥇Lukáš Laibrt 1. místo kategorii muži dan
🏆a získal putovní pohár Kahan

🥈Marcel Cibulka 2. místo v kategorii muži kjú 🌟a Best Fighting Spirit v kategorii muži dan

Na výsledky, los turnajů a další fotografie se můžete podívat na webu pořadatele ZDE.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!!

Sacuki Cup 2023

11. 6. 2023

9.-11.června jsme se vydali na 20.ročník Sacuki cup (účast od nás abecedně Březina, Cílek, Kuzba, Laibrt, Mráz). Celkem se sjelo s 15 zemí odhadem 120 kendistů. Účastí se z toho stává skvělá a velká akce evropského formátu.

V pátek v podvečer proběhlo džigeiko (cvičné zápasy), v sobotu seminář kendó s panem Fuminori Hondou (7.dan kjóši), pak džigeiko s učiteli a účastníky se stupněm 5.dan a výše a také čerstvou Mistryní Evropy Nikol Eichlerovou z Hradce Králové. Sobotní část uzavřely zkoušky na technické stupně do 3.danu. Pan Honda na semináři probral základy a ukázal systém tréninku. S potěšením jsme konstatovali, že velmi podobný, téměř stejný se dělá i u nás v Kusanagi. Odnesli jsme si podněty do vlastních tréninků, opravili a upřesnili nějaké technické nedostatky.

Cvičilo se ve dvou halách na dvě skupiny – do 1.danu a 1.dan a vyšší. Volná džigeiko se soupeři-učiteli ukázaly, co zlepšovat, od některých přisly i podnětné rady na co se zaměřit. Každý z nás jich absolvoval 5-7, Honza Cílek možná i 10 Stihli jsme si zazápasit s japonskými učiteli, předními českými učiteli a reprezentanty a myslím, že jediný Sebastián stihl poměřit síly v kendó i s Nikol, prý dostal na vyučenou.

V odpolední části  Petr Březina a Matyáš Kuzba složili 2.dan kendó!!

V neděli pak proběhl turnaj Sacuki, ve kterém startovali reprezentanti České Republiky a spousta dalších šikovných kendistů z Evropy. Ze členů Kusanagi v nabité konkurenci po bojích v základní skupině i vyřazovací části zasáhl do bojů o medaile pouze Honza Cílek a obsadil 3.místo v turnaji dan. Sebastinam Mráz skončil v prvním kole vyřazovacích soubojů a Matyáši Kuzbovi tentokrát již startujícím jen v kategorii muži se nepovedlo postoupit ze základní skupiny.

Lukáš Laibrt i Honza Cílek se podíleli na průběhu akce také jako porotci na zkouškách a v neděli jako rozhodčí při turnaji. Sebastián Mráz pomáhal na zkouškách jako motodači ke kata u několika zkoušených.

Výsledky turnaje ZDE.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!!

32. EUROPEAN KENDO CHAMPIONSHIPS 2023

19. 5. 2023

Ve dnech 19. – 21. 5. 2023 se konalo 32. EUROPEAN KENDO  CHAMPIONSHIPS 2023 v Beauvais ve Francii!!

Náš člen Matyáš Kuzba již po druhé reprezentoval ČR na ME v kategorii junior (týmy i individual).
Děkujeme za reprezentaci a rozdané ipony!!

Sakura Cup 2023

15. 4. 2023

V sobotu 15. 4. 2023 se účastnila výprava ve složení: Filip Blažek, Marcel Cibulka, Ester Klorová a Jan Cílek (rozhodčí) turnaje Sakura Cup 2023 v Budapešti.

Výprava byla velice úspěšná, protože Filip Blažek vybojoval zlatou medaily v kategorii Junior C!! Úspěchů ma za sebou již řádku, ale vyhrát mezinárodní turnaj se mu povedlo poprvé..a snad ne naposled..

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!!

 

Poslední trénink v roce 2022

16. 12. 2022

V pátek 16.12.2022 proběhl poslední společný trénink s rodinou a přáteli.
Jako vždy zde byla volenka “Chyť a zmlať si svého kendistu!” Všichni dostali co si zasloužili.

Na závěr jsme připili na další společné chvíle.

Děkujeme všem za podporu a do roku 2023 přejeme hodně štěstí a zdraví🥳

Nozomi Cup 2022

26. 11. 2022

V neděli 26. 11. 2022 jsme se zúčastnili turnaje Nozomi Cup 2022 v Hradci Králové.

Výprava byla složena z 5 statečných bojovníků (Lukáš Laibrt, Jan Cílek, Marcel Cibulka, Martin Klor a Ester Klorová), kteří bojovali ze všech sil, avšak své přemožitele našli v KO systému svých kategorií. Získané zkušenosti využijí na dalších turnajích.

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci!!

Muga Cup 2022

22. 10. 2022

Máme za sebou další klubový výjezd. Tentokrát do naší oblíbené Paříže Moravy (čti Brno) na Muga Cup. 22.10. 2022 se z Kusanagi sebralo 9 udatných bojovníků, jeden rozhodčí a dva fanoušci a v rekordním čase a s rekordním předstihem dorazili na místo konání turnaje.

Prvním želízkem v ohni byl v kategorii dorostenci (11-13 let) Filip B. Vysoká účast na trénincích si vybrala svou daň na soupeřích a Filip bral pro Kusanagi zlato.

V juniorské kategorii nastoupilo nebratrské duo Maty K. A Maty B.. Oba postoupili ze skupiny, medaile však putovaly na krky jiných.
V kategorii ženy nastoupila Terka K., kiai prý slyšeli až na zelném trhu, ale na medaili si ještě musí počkat.

Do kategorie kyu jsme nasadili těžký kalibr v počtu pěti zavodníků, zahrnující ženy i muže od 16 do 48 let. Pepa K., Martin K., Maty B. a Terka K. se neprosekali ze skupiny, hájení klubových barev tak zůstalo na bedrech Marcelovi C.. Marcel se toho ovšem chopil s vervou a vypadl až před branami semifinále. Nakonec ale neodešel s prázdnou, neboť jeho výkon ocenili rozhodčí cenou za nejlepšího bojového ducha, BFS.

Do kategorie dan nastoupili již dlouhým dnem znaveni Lukáš L., Maty K. a Martin B.. I přes dlouhé čekání hned od prvního hajime ukázali, že mají pár es v rukávech a všichni vyhráli své skupiny. V KO posléze všichni vypadli v napínavých zápasech prohrou dva jedna, ale jak zasahují chlapi z Kusanagi se jistě roznese do všech koutů ČR (minimalné do Prahy, Hradce Králové a Ostravy určitě).

Medailistům gratulujeme, všem děkujeme za účast a skvělou týmovou atmosféru a už se těšíme, jak si užijeme další akci s krycím názvem Mazání na chleba v Hradci Králové.

TGC 2022

25. 9. 2022

V neděli 25. 9. 2022 jsme se zúčastnili turnaje Toru Giga Cup 2022. Z našich řad jsme složili 2 týmy – Kusanagi A (Marcel Cibulka, Matyáš Kuzba, Martin Bartoš, Lukáš Laibrt a Jan Cílek) a Kusanagi B (Ester Klorová, Terezie Kadlecová, Josef Konopa a Martin Klor).

Z turnaje si všichni členové týmů odvezli mnoho cenných zkušeností a těší se na nové výzvy!!

Děkujeme za skvělou reprezentaci!!

Summer swords and borders crossing at Kusanagi kai

23. 7. 2022

Máme za sebou dva dny (22. a 23. 7. 2022) plné přátelského Kendo.

Děkujeme přátelům z KendoLinz, Kacubó Kenrikai, Nozomi dojo a Vladimíru Hotovcovi, že vážili dlouhou cestu a zkřížili s námi meče.

Odnášíme si díky vám spoustu pozitivní energie, kterou jste nám všichni předali během společného cvičení, nová i oprášená přátelství během společné večeře a říční regenerace a touhu se zase brzy potkat. Věříme, že jste si to užili stejně jako my.

Už teď se těšíme na příští setkání! 🙂

P.S.: A nezapomeňte, že mokré kendogi se věší zásadně na šprušle!😛

Sacuki Cup 2022

12. 6. 2022

Tento víkend (11. a 12.6.2022) jsme se zúčastnili semináře a turnaje Sacuki Cup 2022.

V sobotu jsme se pěkně zapotili na semináři a po semináři Sebastian Mráz úspěšné složil zkoušky na 3. dan Kendo 🥳

V neděli se naše výprava rozrostla o další členy a společně jsme vlétli do turnaje ve velkém stylu💪

Výsledkem je 36 rozdaných iponů na 8 členů výpravy a zlatá medaile v juniorské kategorii, kterou získal Matyáš Kuzba!!🥳🥳🥳

Gratulujeme a děkuje všem za skvělou reprezentaci!!💪🙏