Hradecký listopad a Nozomi Cup

17. 11. 2019

V revoluční náladě 17. listopadu jsme se vydali na poslední turnaj letošního roku – královehradecký Nozomi Cup. Závodní stálice, Matyho a Sebastiana, doplnil tentokrát Lukáš.

Matymu druhý start v NP přinesl těžké soupeře jak v kategorii juniorské, tak i smíšené. Celkem to byly čtyři zápasy, ve kterých předvedl, že má nakročeno dobrým směrem, avšak k postupu to tentokrát nestačilo.

Sebastian potřeboval posbírat ještě několik bodů do zebřičku NP a pokusit se tak o kvalifikaci na Mistrovství ČR. Postup ze skupiny z prvního místa byl slibný, ovšem zatížen tlakem vědomí při nahánění bodů vypadl hned v prvním kole KO. Chladná hlava se holt vyplácí …

Oproti tomu Lukáš nastoupil po delší závodní pauze s klidem ledovým. Cesta bojovníka vedla ze skupiny až do čtvrtfinále, ve kterém předvedl krásný výkon, čistý středový men; soupeř však bojovou koncentraci rozhodil delším přerušením z technického důvodu a Lukášův postup do nejvyšších příček bohužel zastavil.

Avšak i tak to bylo důstojné zakončení letošní závodní sezóny. Do příštího roku zbývá proto dřít v dojo a usilovně pracovat na posílení závodnické základny.