Únorová brněnská kendovačka – Mini Muga Cup 2020

8. – 9. 2. 2020

V sobotu 8. února jsme se vydali do města kendu zaslíbeného – do Brna.
Víkend odstartoval naším oblíbeným seminářem vedeným Tomášem Kynclem a sekundujícím Lukášem Laibrtem. Semináře se pozorně a věděníchtivě zúčastnilo 6 našich členů.
Celá příprava probíhala v duchu přípravy na navazující zkoušky, kde bedlivě dohlížel na naše borce Sebastian. Všichni si v rámci semináře doladili poslední detaily a ve večerních hodinách je pak, jako jeden muž, úspěšně složili. S radostí Vás můžeme obšťastnit informací, že výsledek perné přípravy má tyto hodnoty: Martin 1.kyu, Matyáš 1.kyu, Filip 3.kyu a Jaroslav 4.kyu.

Sobotní večer ještě zakončilo společné džikeiko, kde jsme během téměř hodiny a půl všichni dostali pěkně do těla. Ale nebojte, i my jsme dali ostatním co proto! Bylo příjemné si po delší době zacvičit s kendisty z jiných koutů naší vlasti, rozhodně to přispělo k nasměrování, co dál cvičit.

V neděli Jarda nastoupil do svého prvního turnaje kyu. A jak je „dobrým zvykem“, hned ve skupině narazil na oba dva budoucí finalisty. Bojoval však statečně a navzdory zkušenějším soupeřům nesnížil standardy svého cvičení, udělal nám tak radost dobrou prezentací toho, co cvičí na tréninku.

Matyáš nastoupil v kategorii juniorské i smíšené.
V juniorech postoupil ze skupiny a posléze byl vyřazen. Vzal si z toho ovšem ponaučení a v kategorii smíšené vystoupal až na 3. místo a krk svůj okrášlil bronzovým kovem! Padaly krásné ipony i z pokročilejších technik, které běžně nacvičujeme na tréninku a které byly pro mnohé soupeře jak blesk z čistého nebe.

Filip nastoupil v kategorii 9 až 11 let a nenašel v ní jediného přemožitele. Ba ani ipon nedostal (!) a všechny zápasy vyhrál 2:0. Po zásluze si tedy domu odváží zlatou kulatou radost.

Byl to příjemný víkend, který potvrdil, ze dřina v dojo nese na zkouškách i v závodech své sladké ovoce. Těšíme se zase za rok!

Fotky z akce – udeřte myší zde …