Seminář Kendó a Mini Muga Cup Brno

09. – 10. 03. 2019

Tento víkend jsme vyrazili směr jihomoravský kraj, do Brna, do tělocvičny v ZŠ Novodvorská, kde Kuba Šmerda společně s kolegy z klubu Seishinkan tradičně se začínajícím jarem připravuje seminář a turnaj pro dětské a juniorské kategorie. Máme k tomuto místu srdeční vztah, protože Brno, to je potěcha těla i ducha kendistického.

Sobotní program se zaměřil na seminář s tématem výkladu bojových technik a cvičení, který znovu skvěle vedl Tomáš Kyncl (Kensei dojo a též technický ředitel ČFK).

Všechna témata pak měla v podvečer své vyvrcholení v podobě zkoušek na technické stupně kjú. Nebudeme napínat: všichni naši kluci úspěšně zkoušky složili! František a Daniel 6.kjú, Jan (Sedláček) 5.kjú, Filip 4.kjú, Matyáš 3.kjú a Jan (Svoboda) 1.kjú. Gratulujeme!

Protože nejen sportem živ je člověk, večer jsme zakončili společně chutnou krmí a pitivem rozličným. Tímto zdravíme, za ta léte již spřátelený, personál restaurace TimeOut a děkujeme za milé prostředí a pochopení pozdních příchodů k reservovaným stolům.

Nedělní část programu zahrnovala souběžné akce dvě: Mini Muga Cup dětských a juniorských kategorií (+ kdokoliv smíšená do 1.kjú) a jako doplněk pak školení rozhodčích (teorie a posléze i praxe), které vedl Jindřich Ziegelheim.

Pokud jste sledovali “HOTnews” na naší Facebook stránce, už víte, jaká potěšení nám brněnský turnaj poskytnul.

Starší žáci: Filip se z poolu probojoval až těsně před semifinále a za svůj výkon byl odměněn cenou za nejlepšího bojového ducha (BFS). František sice nepostoupil z poolu, ale všem ukázal, že výrazně zlepšuje svůj výkon a zkušenosti.

Dorostenci: Matyáš, se svým stále se zlepšujícím výkonem, byl odměněn dalším oceněním BFS a Daniel poprvé výrazněji zasáhnul na svém třetím turnaji do soubojů tak, že svou účastí v semifinále obsadil krásné třetí místo.

Junioři: Jenda je ve formě a vybojoval v semifinále krásné bronzové třetí místo.

Pozdně odpolední klání kategorie smíšené do 1.kjú přineslo vskutku velkou podívanou!
Honza, na svém vůbec prvním turnaji, bojoval srdnatě. Sice nepostoupil z poolu, ale získal velice cenné zkušenosti, které využije v dalším cvičení a  reprezentaci.
Matyáš prošel KO systémem až k příčce těsně před semifinále a potvrdil svou zlepšující se formu velkého bojovníka.
A nakonec Jenda – nezadržitelně od poolu přes KO systém nadělil vítězné ipony svým protivníkům a jeho úsilí bylo korunováno po zásluze příčkou nejvyšší. Takže k bronzu přidal ještě zlaté první místo.

Všem klukům za předvedené výkony děkujeme a gratulujeme k dosaženým výsledkům a oceněním!