Vánoční kendování a Nozomi cup Hradec Králové

25. – 26. listopadu 2017

SLAVÍME DALŠÍ ÚSPĚCH, tentokrát přivezený z Hradce Králové.

O víkendu 25. a 26. listopadu jsme se zúčastnili tradičního turnaje v Hradci Králové Vánoční kendování a Nozomi Cup 2017, který pořádá největší český klub Kendó a Iaidó – Nozomi Dójó.

Naše výprava byla menší, a to i v porovnání se zastoupením reprezentantů ostatních klubů, ale o to radostnější jsou pro nás dosažené výsledky. Tentokrát náš klub vzorně reprezentovali Lukáš, Sebastian, Honza, Matyáš a Filip.

Sobotní program turnaje Vánoční kendování byl zaměřen na dětské kategorie a následně po nich pak turnaj tříčlenných klubových týmů.

Pokud jste sledovali „on-line“ přenos informací a obrázků na našem Facebooku, naši radost z výsledků již znáte: Filip vybojoval 1. místo a tím i zlatou medaili ve své kategorii (žáci 4-8 let) a Matyášovi se podařilo postoupit ze svého poolu a tak vybojoval cenný bod za svou účast.

Náš tým KUSANAGI ve složení Matyáš, Honza, Sebastian (a Filip jako náhradník) pak dosáhli skvělého postupu v líté řeži pětadvaceti týmů a doputovali tak až na celkově třetí místo!

Večer jsme při veselé společné večeři navázali přátelství s panem Shinsuke Murakami senseiem (6. dan), cvičícím v rakouském Štýrském Hradci, který přivezl na dětský turnaj své tři svěřence. Pozvali jsme jej na společné cvičení do našeho klubu a již teď se na návštěvu těšíme. Tímto mu ještě jednou děkujeme za příjemný a zajímavý večer.

Nedělní program byl již ve znamení Nozomi Cupu s kategoriemi junioři, ženy a smíšená.

Zde jsme dosáhli dalších potěšujících výsledků – Honza se probojoval až do osmifinále a Sebastian a Lukáš až do čtvrtfinále. Příjemný počet dalších bodů do bodování v rámci Národního poháru, který svědčí o zlepšující se úrovni zkušeností a dovedností všech našich členů – výsledek náročných společných tréninků.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci a těšíme se na další společná setkání! Nelze také opominout poděkování pořadatelům turnaje za jeho vzornou organizaci a ve všech ohledech přátelskou atmosféru.

Otevřít galerii

Otevřít video