Seminář a pak šup – na Satsuki Cup !

26. – 27. května 2018

Vždy se těšíme na turnaje, které mají mezinárodní účast. Naši kluci ochutnají, jak se vaří v jiných Kendó kuchyních. Ten pražský ale začal o den dříve.

V sobotu proběhnul pod vedením Filipa Baumruka seminář s následnými zkouškami po 1.dan. Ačkoli Honza a Maty tentokrát ke zkouškám nešli, se svými vrstevníky získali další zkušenosti.

Večer nám poskytli přátelé z Jikishinu “střechu nad hlavu” a při vydatné a zasloužené večeři jsme tužili přátelství s kamarády z Moravskoslezského (ale hlavně tedy spíš toho …Slezského) kraje. Konkrétně z končin Kenshinkanu a Tóbukanu.

Ráno krátký přejezd na Julisku a s jiskrou v oku se ponořili do soubojů. Honza otvíral svým zápasem celou část juniorskou. Nezapřel pokrok ve svém cvičení a znovu zamířil k medaili. Tentokráte bronzové. Svůj zářez udělal i ve smíšené, kde s přehledem vyhrál svůj pool a vypadl až v KO soubojích.

Ačkoli i na tomto turnaji byl Lukáš vydatně zaměstnán rozhodcováním, “odskakoval si” zabojovat a s přesvědčivou převahou procházel celou jízdou smíšené kategorie a na konci ho měl sílu zastavit jen Ondra Dudáš. Stříbrná je doma.

V závěru turnaje pak proběhl speciál – zápas týmů Sever proti Jihu poskládaných ze členů klubů patřících na uvedené světové strany. Potěšení na naší straně … vyhrál Jih. Výhře napomohl Lukáš a Maty , který tak dnes našel své kýžené uplatnění.
Všem klukům děkujeme za skvělou reprezentaci!

Další fotky společně ze semináře a turnaje

… a k pokoukání videa ze zápasů