Sacuki Cup 2023

11. 6. 2023

9.-11.června jsme se vydali na 20.ročník Sacuki cup (účast od nás abecedně Březina, Cílek, Kuzba, Laibrt, Mráz). Celkem se sjelo s 15 zemí odhadem 120 kendistů. Účastí se z toho stává skvělá a velká akce evropského formátu.

V pátek v podvečer proběhlo džigeiko (cvičné zápasy), v sobotu seminář kendó s panem Fuminori Hondou (7.dan kjóši), pak džigeiko s učiteli a účastníky se stupněm 5.dan a výše a také čerstvou Mistryní Evropy Nikol Eichlerovou z Hradce Králové. Sobotní část uzavřely zkoušky na technické stupně do 3.danu. Pan Honda na semináři probral základy a ukázal systém tréninku. S potěšením jsme konstatovali, že velmi podobný, téměř stejný se dělá i u nás v Kusanagi. Odnesli jsme si podněty do vlastních tréninků, opravili a upřesnili nějaké technické nedostatky.

Cvičilo se ve dvou halách na dvě skupiny – do 1.danu a 1.dan a vyšší. Volná džigeiko se soupeři-učiteli ukázaly, co zlepšovat, od některých přisly i podnětné rady na co se zaměřit. Každý z nás jich absolvoval 5-7, Honza Cílek možná i 10 Stihli jsme si zazápasit s japonskými učiteli, předními českými učiteli a reprezentanty a myslím, že jediný Sebastián stihl poměřit síly v kendó i s Nikol, prý dostal na vyučenou.

V odpolední části  Petr Březina a Matyáš Kuzba složili 2.dan kendó!!

V neděli pak proběhl turnaj Sacuki, ve kterém startovali reprezentanti České Republiky a spousta dalších šikovných kendistů z Evropy. Ze členů Kusanagi v nabité konkurenci po bojích v základní skupině i vyřazovací části zasáhl do bojů o medaile pouze Honza Cílek a obsadil 3.místo v turnaji dan. Sebastinam Mráz skončil v prvním kole vyřazovacích soubojů a Matyáši Kuzbovi tentokrát již startujícím jen v kategorii muži se nepovedlo postoupit ze základní skupiny.

Lukáš Laibrt i Honza Cílek se podíleli na průběhu akce také jako porotci na zkouškách a v neděli jako rozhodčí při turnaji. Sebastián Mráz pomáhal na zkouškách jako motodači ke kata u několika zkoušených.

Výsledky turnaje ZDE.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!!