Brněnská radost aneb Muga Cup je náš hit!

20. – 21. 10. 2018

O uplynulém víkendu jsme se v početném zastoupení účastnili našeho oblíbeného turnaje, který v Brně pořádá klub Seishinkan –
Brněnský podzimní turnaj a Muga Cup.
V soboru dopoledne byly na programu kategorie žáků a dorostenců.  Za klub jako první nastoupil Filip v kategorii mladší žáci a po krátkém čase padla další zlatá. Dalším bojovníkem byl František, který si prožil první skutečné souboje, a i když z poolu nepostoupil, odnesl si zkušenosti a vskutku nový zážitek. Dan postoupil ze svého poolu, ve vyřazovací části pak ukončil svou misi druhým zápasem; odnáší si body a zkušenost, další turnajový pokrok. Za nasazení a bojovný duch si zaslouženě odvezl ocenění BFS. Nu a na závěr nastoupil Matyáš. Ten zabojoval nejen se soupeři, ale především sám se sebou. Prolomil pomyslnou hranici a svou kategorii dorostenci poprvé vyhrál. Radostný úspěch!
Odpolední část byla určena klání týmů. Letos jsme měli poprvé sílu postavit dva týmy – Kusanagi A (Lukáš, Sebastian, Honza) a Kusanagi B (Martin, Maty, Dan). Takže všichni, kdo podle věku mohli, zapojili se i do reprezentace týmové. Další příležitost, jak získat nové zkušenosti z bojové taktiky. B-tým sice nepostoupil ze skupiny, ale ostudu neudělal. Naopak! Všichni srdnatě bojovali a padlo několik krásných iponů. Především skvěle se prosadil hned na svém prvním reprezentačním výjezdu Martin, který nadělil soupeřům několik výtečných zásahů oceněných ipony. A-tým proběhnul vítězně svým poolem a v KO soubojích prošel přes tři kola až k bronzové odměně. Ba co víc – Lukáš svým nasazením přesvědčil natolik, že odměnou mu bylo další ocenění BFS.
Nedělní část zahrnovala soutěže zbývajících kategorií – juniorů, žen a smíšenou. I tento den nám byl bojový duch nakloněn svou přízní.
juniorech, soustředěným a vysoce kvalitním výkonem, si Honza vybojoval bronz. Jeho výkon byl navíc oceněn dalším BFS, což je radost dvojnásob.
Kategorie smíšená pak byla zážitkem veskrze intenzívním! Honza, Sebastian i Lukáš s přehledem a pod kontrolou vyhráli své pooly. Honza v KO systému ukončil svůj postup ve třetím kole, Sebastian pak ve čtvrtém. Lukáš však svou jízdu dovedl až do finále, kde (se ctí však) podlehl japonci Sakuraiovi. Lukáš tak celou víkendovou klubovou kolekci doplnil posledním druhem cenného kovu – stříbrem.
Celé naší výpravě děkujeme za skvělou reprezentaci a výkony a oceněným gratulujeme!