ToruGigaCup Praha – turnaj tradiční a s mezinárodní účastí

29. – 30. 09. 2018

Na konci září se v Praze konal 27. ročník mezinárodního turnaje Toru Giga Cup s účastí  klubů ze zahraničí (letos například dva z Rakouska, dále z Německa, Polska a Ukrajiny) a také s velkým zastoupením zahraničních rozhodčích.

Turnaji byl předskokanem ve čtvrtek a v pátek seminář pod vedením Tsuneho Takatera sensei (Kyoshi 8.Dan) a Tetsuri Ishizaki sensei(6.Dan), který uzavíraly zkoušky na 1. – 4. dan. Zkoušky probíhaly za velice přísných podmínek a tak o to větší radost nám udělal Sebastian získáním 2. Danu. Gratulujeme a těšíme se na zúročení získaných zkušeností v tréninku našich členů.

Do víkendového klání vyjela za Kusanagi bojovat malá skupina (kategorie TGC jsou od Juniorů výše) – Lukáš, Sebastian a Honza, kterou jsme po domluvě pro nedělní turnaj týmů rozšířili posilou našich dlouholetých přátel z pražského Jikishin Dojo, Petra Koubka a Matěje Růžka (kterým tímto ještě jednou moc děkujeme!).

Sobota byla věnována individuálním soubojům. Kluci sice neprošli až do klání o příčky finální, ale na to, že naše výprava byla opravdu malá, dali o sobě vědět. Z poolů postoupili všichni tři a nejvýše došel až do čtvrtfinále Lukáš. Mezinárodní zastoupení bylo vítaným “cizokrajným kořením”, které nám přineslo velice cenné zkušenosti.

Nedělní dopolední program byl vyhrazen týmům. Ze skupiny jsme bohužel nepostoupili, ale v konkurenci takové úrovně to není žádná ostuda – silný tým Murakami senseie a pak pětice francouzů z širší repre nás sice nepustili do bojů dále, ale nic jsme jim nedali zadarmo! Navíc francouzský tým celý turnaj nakonec vyhrál … Užili jsme si hezké a obohacující souboje.

Jako bonus (nejen) pro nás pak byla návštěva pana Vladimíra Hotovce (viz titulní foto), jednoho z průkopníků cvičení Kendó v Československu. Vladimírovo vtipné poznámky a věcné postřehy jsou nám vždy velkým přínosem. Děkujeme a těšíme se na další setkání.

Koukněte na fotky TGC18 …